header

Untitled Document
DESPRE NOI

Profilul companiei
Certificari
Studii de caz
Clienti
Press Room
Evenimente
Cariere
Disclaimer
Support
Contact

Doriti noutati prin e-mail?
Înscrieti-va!

Adresa de email:
abonare
dezabonare

Va asiguram ca nu vom abuza de adresa dvs.
Va puteti dezabona în orice moment.
ARHIVA NEWSLETTER

  CARIERE

Asistent marketing | Reprezentant vanzari

Reprezentant vanzari
Cod RV01

Descrierea firmei:

Productie, vanzare sisteme de calcul (servere, statii de lucru, statii grafice, sisteme de stocare); proiectare/instalare retele cu si fara fir; service IT

Descrierea postului:

  • Identificarea potentialilor clienti și initierea proceselor de vanzare
  • Analiza procesului de business al clientului si propunerea solutiei hardware optime
  • Dezvoltarea si mentinerea parteneriatului PRO SYS - client
  • Generarea, corelarea, transmiterea și urmarirea documentelor necesare activitatii de vanzare
  • Promovarea solutiilor si serviciilor PRO SYS catre segmentele tinta

Cerinte:

Cerinte de educatie și calificari obligatorii:

  • Studii superioare. Specializare pe profilul postului (vanzări, relatii publice, etc.) constituie un avantaj
  • Cultură IT solidă. Studiile, cursurile sau calificarile in domeniu, certificate prin diplome recunoscute, sunt de apreciat
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Experienta in domeniu. Actiuni sau rezultate verificabile precum și scrisorile de recomandare sunt bine apreciate

Calificări opționale ce sunt luate în considerare pentru aprecierea candidatului

  • Cursuri sau calificări in domeniul produselor si solutiilor IT
  • Alte cursuri si calificari relevante postului
  • Permis de conducere

Candidatul ideal este:

  • Serios, responsabil și ambițios
  • Ordonat, riguros, punctual
  • Capabil de lucru in echipă și de efort prelungit
  • Putere de concentrare pe obiectiv și scop
  • Capabil sa reprezinte firma in relația cu clientii
  • Persoana organizata, dinamica, cu abilitati de comunicare scris și vorbit
  • Initiativa, argumentarea, planificarea, flexibilitatea in gandire și spontaneitatea sunt caracteristici de personalitate obligatorii

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Mediu de activitate tineresc, dinamic si propice dezvoltarii profesionale
  • Salariu atractiv cu posibilitati de crestere in functie de rezultate
  • Alte bonusuri si beneficii

Candidatii interesati sunt rugati sa trimită CV si scrisoare de intentie prin email la office@prosys.ro

footer